media

Evinizin dekorasyonuna büyük etki edecek en hızlı, kolay ve ucuz dekorasyon önerilerine göz atalım.

1. Organize Olun

Yeni yıl evinizin dekorasyonu ile ilgili  aslında yeni bir başlangıç yapmak için güzel bir zaman. Öncelikle evinizde hiç kullanmadığınız fazla eşyalardan kurtulma zamanı. Bu eşyalarınızı ihtiyaç sahiplerine vererek hem onlara yardımcı olur hem de evinizi biraz ferahlatmış olursunuz.

Sıra geldi etrafta dağınıklık yaratan obje ve eşyalarınızı düzenlemeye. Bunun için bir depolama alanına ihtiyacınız olacak.

Bu noktada duvara monte kapaklı bir kitaplık işinizi görecektir.

Hem kitaplarınızı ve bir takım eşyalarınızı depolayacağınız bir alana kavuşmuş olursunuz hem de mekanınıza modern bir hava katmış olursunuz.
Kitaplığın veya duvar dolabı da diyebiliriz, duvara monte edilebilir olması mekana ferah ve minimalist bir hava katacaktır.


2. Çocuğunuzun Odası Çok mu Dağınık?

Çocuğunuzun odasının dağınık olması ve çok kalabalık gözükmesi hem çocuğunuzun hem de sizin enerjinizi tüketen bir durum olur genellikle. Çok fazla oyuncağın ve kitapların ortalığa saçılmış olması dağınık ve kalabalık bir görüntüye yol açar ve bu kadar dağınık bir odada çocuğunuzun verimli bir şekilde odaklanıp ders çalışması imkansızlaşır.

Bu noktada edineceğiniz bir çocuk odası oyuncak dolabı işinizi kolaylaştıracaktır. Çocuğunuza hem kitaplarını hem de oyuncaklarını depolayabileceği bir alan yaratmış olursunuz. Bu sayede derli toplu bir odası olan çocuğunuzun ders çalışma verimi de artacaktır.

Üstelik Çocuk Odası Kitaplıkları, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırabilmek için ilk adımdır.3. Salonunuzu Canlandırmak için Dekoratif Kırlentler Kullanın

Dekoratif Kırlent seçimi yaparken mekanın genel renk tonuyla uyumlu renkler seçerek ve biraz da kontrast yaratarak salonunuzu ve kanepenizi çok kısa bir sürede bambaşka bir havaya büründürebilirsiniz.

Dekoratif Kırlentler evinizin dekorasyonuna sanatsal bir çekicilik katan tamamlayıcılardır ve odanıza küçük ama etkili bir makyaj yapmak için farklı renk, doku ve desenleriyle evlerin vazgeçilmezidir.

Mesela odanız çok ışık alıyorsa belki koyu renk bir kırlent seçimi dengeyi sağlayabilir. Işıkta ön plana çıkacak doku ve desenlerde çok hoş bir etki yaratır. Dokulu kırlentlerin yanına seçeceğiniz saten kumaşlı bir kırlent ile satenin mekanınıza kattığı lüx ve zerafet başınızı döndürecektir.

Oturma odanızı veya yatak odanızı canlandırmanın ve görsel ilgi yaratmanın harika bir yolu olan kırlentlerden faydalanın.


Yorumlar: 0

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlidir.*